Jenga – zasady gry

Jenga to tradycyjna gra, która pochodzi z Afryki i jest bardzo popularna na całym świecie. Jest to gra dla 2-4 graczy w wieku od 6 lat. Celem gry jest utrzymanie takiej konstrukcji z klocków, aby nie runęła ona. Gracze muszą ostrożnie wybierać klocek, który chcą wyciągnąć, a następnie umieszczać go na szczycie konstrukcji. Kiedy konstrukcja runie – przegrywa osoba, która doprowadziła do tego stanu.

Gra Jenga ma swoje początki w Afryce i jest tam bardzo popularna. Jest to gra dla 2-4 graczy, ale można się nią bawić także w większej grupie. Zasady są proste – trzeba utrzymać taką konstrukcję z klocków, aby nie runęła ona. Gracze muszą ostrożnie wybierać klocek, który chcą wyciągnąć i umieszczaj go na szczycie konstrukcji. Kiedy konstrukcja runie – przegrywa osoba, która doprowadziła do tego stanu. Jenga to gra polegająca na utrzymaniu takiej konstrukcji z klocków, aby nie runęła ona. Gracze muszoustrożnie wybierać każdy z nich i umieszczac je na szczytcie budowli. Osoba ,ktora doprowadzi do tego ,ze struktura upadnie ,przegrywa gre .

Jenga – zasady gry, czyli jak się bawić aby nie zwariować

Jenga to gra, która polega na układaniu wieżyczki z klocków. Aby wygrać, należy utrzymać wieżę przez jak najdłuższy czas, aż do momentu, aż ktoś się podda lub wieża się przewróci. Zasady są bardzo proste – każdy gracz musi po kolei wyjmować jeden klocek ze środka i układać go na szczycie. Kiedy klocek spadnie, gracz przegrywa.

Gra Jenga to świetna zabawa dla całej rodziny. Można ją rozegrać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Wystarczy kilka chętnych osób, aby rozpocząć grę.

Jenga – zasady gry, czyli co robić gdy koniec świata się bliży

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków. Klocki są układane na sobie w trzech rzędach po 9 klocków. Pierwszy rząd składa się z 3 klocków, drugi z 6, a trzeci z

9. Kolejność układania jest taka sama jak w pokerze – od asa do dziewiątki.

Gra polega na tym, że każdy gracz bierze po kolei jeden klocek i próbuje go umieścić na szczycie budowanej piramidy. Jeśli mu się to uda, może kontynuować swoją turę, jeśli nie – musi odrzucić inny klocek i gra kończy się dla niego. Wygrywa ten gracz, któremu uda się utrzymać piramidę przez 3 sekundy.

Jenga to gra prosta, ale bardzo wciągająca. Można ją grać w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy kilka chwil wolnego czasu i odrobina chęci do gry.