Bez kategorii
Jenga: zasady gry z 4 kostkami

Jenga: zasady gry z 4 kostkami

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków lub więcej, a także specjalnego stołu lub innego podłoża, na którym można je ułożyć.

Celem gry jest utrzymanie konstrukcji z klocków przez jak najdłuższy czas, aż do momentu jej upadku.

Jenga: zasady gry z 4 kostkami

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków. Klocki są trzymane na stosie i gracze muszą je ostrożnie wyjmować, aby nie spowodować zawalenia się konstrukcji. Gra polega na tym, żeby utrzymać stos tak długo, jak się da. Aby to zrobić, gracze mogą używać tylko jednej ręki. Jest to trudne, ponieważ klocki są dość ciężkie i trzeba bardzo uważać, żeby ich nie zepchnąć.

Jenga: jak grać z 4 kostkami

Jenga to gra, w której używa się 54 drewnianych klocków. Klocki są trzymane w trzech rzędach po sześć, a następnie każdy rząd jest skręcony w trzy kolumny. Gracz bierze jeden klocek z dowolnej wieży i umieszcza go na górze. Kiedy klocek zostanie umieszczony, należy go skręcić, aby był stabilny. Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy spowoduje upadek wieży lub jej części. Wtedy przegrywa.

Aby zagrać w Jenga z 4 kostkami, potrzebujesz:

4 drewniane klocki o wymiarach 3x3x9 cm. 1 drewniany blok o wymiarach 3x3x18 cm.

1 drewniany blok o wymiarach 3x6x18 cm. 1 drewniany blok o wymiarach 6x6x18 cm.

Konstrukcja Jengi z 4 kostkami jest podobna do tej z 54 klockami, ale jest mniejsza i bardziej poręczna. Aby rozpocząć grę, należy ułożyć 4 klocki na stole w trzech rzędach po sześć i skręcić je w trzy kolumny. Następnie gracz bierze jeden klocek z dowolnej wieży i umieszcza go na górze. Kiedy klocek zostanie umieszczony, należy go skręcić, aby był stabilny. Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy spowoduje upadek wieży lub jej części. Wtedy przegrywa.

Jenga: co musisz wiedzieć o grze z 4 kostkami

Jenga to gra, w której używa się 54 kawałków drewna lub plastiku. Każdy z nich ma sześć stron i jest równy pozostałym. Kostki są układane na sobie w trzech rzędach po sześć kostek na rząd. Pierwszy gracz chwyta dowolny kawałek drewna i umieszcza go na górze stosu, a następnie drugi gracz robi to samo. Gracze mogą chwytać dowolny kawałek drewna, ale muszą go umieścić na górze stosu. Jeśli gracz upuści kostkę lub zrobi coś, co spowoduje przesunięcie się innej kostki, przegrywa.…