Bez kategorii
Zasady gry w Jenga

Zasady gry w Jenga

Jenga to gra, w której używa się 54 bloczków lub klocków. Każdy z nich ma wymiary 1x2x3 cali. Klocki są układane na sobie w trzech rzędach po sześć, tworząc konstrukcję o wysokości 18 cali. Celem gry jest utrzymanie konstrukcji przez jak najdłuższy czas, aż do momentu, aż któryś z graczy upuści jeden ze stojących na górze bloczków. Wtedy przegrywa.

Aby dodać element rywalizacji i emocji, można ustalić zasady takie, że jeśli gracz upuści bloczek, musi wypić szklankę wody albo wykonać inną prostą czynność.

Prosty przewodnik po zasadach

Jenga to popularna gra, w której używa się 54 klocków. Klocki są układane w trzech rzędach po osiem, a następnie po trzy. Gracze muszą odkręcać klocki z jednego rzędu i kłaść je na górze stosu, aż do momentu, kiedy któryś gracz przewróci stos. Jenga to świetna gra dla całej rodziny, ponieważ jest łatwa do nauki, a także dostarcza wiele radości.

Jak grać w Jenga? Zasady gry w Jenga dla początkujących

Jenga to prosta gra, która może być rozgrywana przez dwie lub więcej osób. W grze chodzi o to, żeby utrzymać tak długo jak się da konstrukcję z klocków, bez żeby nie runął. Gra się na zasadzie rund, w każdej rundzie jeden gracz bierze jeden klocek, a następnie odkłada go na szczycie konstrukcji. Jeśli graczowi uda się utrzymać konstrukcję przez 3 sekundy, to runda kończy się sukcesem i on może przechodzić do kolejnej rundy. Jeśli graczowi nie uda się utrzymać konstrukcji przez 3 sekundy lub jeśli runie ona całkiem, to przegrywa on rundę. Gracz, który pierwszy przegra 10 rund, traci całą grę.